Bliżej natury. Ekologiczne upominki reklamowe.

Tomasz Słaboń, 20 stycznia 2020

Ekologia przestaje być już tylko „modnym trendem”, a zwrot ku naturze wydaje się jedynym słusznym wyborem. Badania świadomości ekologicznej wykazują, że aż 84 na 100 Polaków dostrzega zagrożenia związane z ekologią. Niestety jedynie 13,8% respondentów wskazało, iż zauważa w najbliższej okolicy działania mające na celu minimalizację zmian klimatycznych.

Na szczęście nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa i wiele osób świadomie wybiera produkty, zwracając przy zakupie uwagę zarówno na ich opakowania jak i tworzywa z których one same zostały wykonane. W trosce o przyrodę wybieramy torby wielokrotnego użytku zamiast foliowych jednorazówek, rezygnujemy z plastikowych słomek, a kawę zamawiamy we własnym kubku. Coraz częściej szukamy produktów, które zostały wykonane z biodegradowalnych materiałów lub ze szczególną dbałością o środowisko podczas procesu produkcyjnego.

Bądź bliżej natury!

Rozwiązania czerpiące z natury podbijają nasze serca zarówno prywatnie jak i w sferze biznesowej. Również w branży reklamowej ekologiczne gadżety promocyjne stały się pożądanymi produktami.

Możemy wyróżnić dwa główne trendy mające na celu redukcję ilości tworzywa sztucznego potrzebnego do produkcji ekologicznych upominków reklamowych.

Pierwszym jest zastąpienie plastiku naturalnymi surowcami. W ten trend wpisują się takie produkty jak wykonany z papieru typu kraft plecak CHARTI, który można prać w niskich temperaturach, czy butelka VIDO ze szkła borokrzemowego jako przyjazna środowisku alternatywa dla plastikowych butelek. To również powerbanki i pamięci przenośne w oprawach z drewna oraz długopisy w których plastik zastąpiono bambusem.

Ekologiczne gadżety reklamowe z kolekcji Blue Collection.

Pozbądź się plastiku! Zamów słomiany... długopis 🙂

Drugim wyraźnym trendem w redukcji plastiku przy produkcji ekologicznych upominków jest użycie nowych, bardziej przyjaznych środowisku tworzyw. Korpusy długopisów ETNO i REVI zostały wykonane ze specjalnego tworzywa zawierającego 50% naturalnej słomy pszennej, co redukuje ilość tworzywa sztucznego potrzebnego do ich produkcji. Teraz już nie tylko zapał można mieć słomiany 🙂

Korpusy długopisów zostały wykonane z tworzywa zawierającego w 50% naturalną słomę.

W tych kubkach kawy masz zawsze połowę!

To dlatego, że tworzywo z którego są wykonane w 50% składa się z łusek kawowych. Są więc bardziej ekologiczne, a do tego niesamowicie stylowe.

Kubki zostały wykonane z tworzywa zawierającego w 50% łuski kawowe.

Podobne tworzywa są również używane do produkcji przenośnych pamięci, pojemników lunchowych, sztućców wielokrotnego użytku, a nawet akcesoriów do telefonów takich jak głośniki!

Ekologiczny papier z... kamienia.

Wśród nowych materiałów warto zwrócić uwagę na innowacyjny papier z kamienia. W 75% składa się z węglanu wapnia, pozostałe 25% to spoiwo, w tym żywica i polietylen. Do jego produkcji nie używa się drewna, celulozy, ani wody, dlatego wytworzenie go jest w 100% ekologiczne. Dodatkowo papier ulega biodegradacji, nadając się do ponownego wykorzystania.

Jedna tona papieru z kamienia pozwala zaoszczędzić naszej planecie 34 l wody, 75 kg zanieczyszczeń, 19 kg odpadów i 477,5 kW energii!

Papier z kamienia jest wyjątkowo odporny na rozdarcia oraz na działanie wilgoci, ulega szybkiej biodegradacji, jest miękki w dotyku i dodatkowo zużywa o 30% mniej tuszu (atramentu). Po zalaniu kartki np. herbatą czy wodą, notatki nie rozmazują się, a papier w dalszym ciągu nadaje się do pisania. Kto nie chciałby takiego notesu?

Innowacyjny papier z kamienia skrywa się wewnątrz notesu CANVAS w formacie A5.

Wybierając ekologiczne upominki reklamowe stawiasz na świadomość i odpowiedzialność społeczną, a także budujesz pozytywny wizerunek swojej firmy. Ekologiczne gadżety reklamowe komunikują po prostu więcej. Twój stosunek do świata. Nieśmy wspólnie w świat ideę eko!

Jeżeli interesuje Cię więcej danych na temat świadomości ekologicznej Polaków możesz zapoznać się z raportem "Adaptacja do zmian klimatu" pobierając go tutaj.


Więcej inspiracji oraz ekologicznych upominków znajdziesz w naszych katalogach on-line.