Wyróżniaj się lub zgiń czyli jak zostać zapamiętanym. Część I

Tomasz Słaboń, 15 sierpnia 2019

Dynamiczny rozwój gospodarki oraz wciąż rosnąca konkurencja, wymuszają na przedsiębiorcach poszukiwania nowych sposobów na pozyskiwanie oraz zatrzymanie przy sobie klientów. Tytuł książki „Wyróżnij się lub zgiń” amerykańskiego teoretyka i praktyka marketingu Jacka Trout stał się aktualny jak nigdy wcześniej. W dzisiejszych czasach oryginalność coraz bardziej zyskuje na wartości, dlatego warto ją wykorzystywać do promocji własnej firmy. Im bardziej kreatywne jest nasze podejście do biznesu tym większe mamy szanse na zostanie dostrzeżonym.

Pomimo postępującej digitalizacji tradycyjne działania marketingowe nadal są skuteczne. Nie możemy jednak podchodzić do nich sztampowo i schematycznie. Tym wpisem – który rozpocznie cykl - chcemy Cię zainspirować do myślenia o rzeczach oczywistych w przewrotny sposób. Pokażemy własne realizacje i przykłady innych.

Jak budować wizerunek kreatywnej marki

Jednym z elementów budowania Twojej marki, mogą być upominki reklamowe. Zanim jednak zamówisz kolejną partię długopisów przeczytaj ten wpis.

Użyteczny czy oryginalny?

Mamy świetną wiadomość. Już nie musisz wybierać! Najważniejszą rolą upominku reklamowego jest przypominanie obdarowanemu o naszej firmie. Stanie się tak jeżeli będzie z niego korzystał na co dzień - gadżet musi być więc użyteczny - ale to zupełnie nie wyklucza oryginalności.

Zwykłe niezwykłe

Codziennie Twoi klienci lub pracownicy piją w pracy herbatę. Zwykła rzecz można powiedzieć. Okazuje się, że przy odrobinie kreatywności nawet torebkę herbaty ekspresowej możemy zmienić w ciekawy gadżet reklamowy. Kartonik z dowolną grafiką umożliwia zaczepienie herbaty na krawędzi kubka lub szklanki. Zobaczysz, że inni będą patrzyli z zazdrością.

Nie daj o sobie zapomnieć - nawet na urlopie 😉

Ponad połowa wakacji już za nami, ale tym pracownikom którzy urlop mają jeszcze przed sobą możesz podarować coś, co pozwoli im reprezentować firmę w tropikach. Plażowe klapki? Czemu nie! Takie właśnie zlecenie zrealizowaliśmy dla firmy Conduent. Cała powierzchnia podeszwy została zadrukowana przygotowanym przez nas raportem z sygnetu logotypu, który w całości pojawił się dodatkowo na prawym pasku. Na podeszwie wygrawerowana jest nazwa firmy która przy chodzeniu odciska się na piasku! Nawet na wakacjach, trudno będzie zapomnieć, że pracuje się w firmie z kreatywnym zacięciem.

Dbaj o środowisko i zaskocz klientów ciekawą historią

Jeżeli ekologia jest Ci bliska i lubisz gadżety reklamowe z niesamowitą historią to koniecznie musisz to przeczytać.
Trzech zabieganych nowojorczyków spotyka się podczas przerwy na kawę. Zaczynają mówić o jednorazowych kubkach które trzymają w swoich dłoniach i o tym, że Amerykanie wyrzucają 58 miliardów jednorazowych kubków rocznie. Świadomi, że przyczyniają się bezpośrednio do tej oszałamiającej liczby, postanawiają coś z tym zrobić. Podekscytowani swoim pomysłem, siadają do pracy. Trzy lata po tej początkowej burzy mózgów narodził się pierwszy na świecie przenośny, szczelny kubek wielokrotnego użytku.

Teraz po wypiciu ulubionego napoju możesz po prostu złożyć kubek i włożyć go do torby!

Praktyczny upominek też może być ekscytujący!

Trudno wyobrazić sobie bardziej praktyczny prezent niż ręcznik, ale może stać się niezapomnianym prezentem, jeżeli podamy go w niezwykłej formie i tchniemy w niego życie! Efekt WOW murowany!

Tak, to naprawdę są ręczniki 🙂 Nasza Świąteczna realizacja dla Liki Mobile Solutions.

Pobudzaj kreatywność

Istnieje teoria która mówi, że kreatywności można się nauczyć. Dlatego warto już najmłodszych obdarowywać upominkami pobudzającymi do działania i tworzenia. Organizujesz „dzień z dzieckiem w pracy” (9 września)? Prowadzisz przedszkole i chciałbyś zachęcić do swojej oferty? Możesz podarować np. zestaw układanek logicznych, które będą doskonałą rozrywką umysłową.

Mam nadzieję, że udało nam się zainspirować Cię do zmiany myślenia o promocji Twojej marki poprzez gadżety reklamowe. Jeżeli potrzebujesz naszej pomocy – napisz do nas.
Z przyjemnością pomożemy!